Fundacja Kapucyńska – pomoc potrzebującym, ubogim, bezdomnym

Różańce bezdomnych

10.17.2011
rozaniec_04

Fundacja Kapucyńska od lipca realizuje z osobami bezdomnymi akcję robienia różańców. Początkowo zamierzaliśmy zrobić tylko 200 sztuk, aby móc je sprzedać podczas sierpniowego wydarzenia kulturalno-rekolekcyjnego Golgota Młodych.

Pomysł spotkał się jednak z dużą aprobatą bezdomnych i zamierzamy kontynuować to dzieło, poszerzając gamę produktów np. o różańce w formie bransoletek. Cechą wyróżniającą nasz różaniec będzie doczepiona do niego plakietka z imieniem bezdomnego i czasem trwania jego bezdomności. Osoba zakupująca różaniec będzie proszona o modlitwę w intencji danego bezdomnego.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku z udziałem naszych bezdomnych robiących różańce.

Osoby zainteresowane kupnem różańca zapraszamy do naszego sklepu.

Z góry dziękujemy za dodatkowo przesłane pieniądze.

Fundusze zebrane ze sprzedaży różańców zostaną przeznaczone na realizację celów statutowych Fundacji m.in. na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy (KOP).

KOP w naszych założeniach ma być miejscem:

•zdobywania umiejętności przystosowania się do życia w społeczeństwie

•rozpoznawania własnych potrzeb i sposobów na ich realizację

•wsparcia duchowego, psychologicznego i socjalnego

Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj: Kapucyński Ośrodek Pomocy