Fundacja Kapucyńska – pomoc potrzebującym, ubogim, bezdomnym

Pomagamy mądrze pomagać

Uwaga! Ostatnia szansa na dorzucenie cegiełki na budowę Domu!!!

29/09/2017

Wesprzyj dzieło miłosierdzia, dorzuć Swoją cegiełkę na budowę Domu!

KOCHANI! Radujemy się ogromnie, gdyż kończymy już budowę Domu bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika! Na 5 sierpnia zaplanowane zostało poświęcenie budynku. Czy tak się stanie, zależy jednak od Waszego dalszego wsparcia modlitewnego i finansowego. Kto budował dom, ten wie, że wykańczanie jest często bardziej pracochłonne i kosztowne, niż postawienie murów zewnętrznych. I tak jest też u nas.

To OSTATNIA SZANSA NA DORZUCENIE CEGIEŁKI na ten szczytny cel. Zachęcamy do wpłat na konto fundacji:  96103000190109853000306564   z dopiskiem budowa.

Prace budowlane rozpoczęto w końcu stycznia 2017 r. Planowany termin otwarcia Domu to sierpień 2018. Na zewnątrz budynek jest już prawie ukończony. Widać go dobrze od al.Solidarności. Duża część prac wewnątrz też jest już zakończona. Trwa obecnie kładzenie kafelków, podłóg, wstawianie drzwi, przygotowywanie ścian pod malowanie.

W Domu bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika będziemy robić to, co do tej pory czynimy w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, czyli opiekować się osobami najbardziej potrzebującymi. Będziemy wspierać braci kapucynów w codziennym wydawaniu obiadów, odzieży, będziemy organizować spotkania kulturalne i modlitewne. Dzięki nowej przestrzeni zyskamy lepsze warunki do udzielania kompleksowej pomocy. Chcemy bowiem naszą dotychczasową ofertę poszerzyć o terapię, różnego rodzaju warsztaty, rozbudować pomoc socjalną, pomoc medyczną, a wszystko to po to, by dać szansę na powrót do społeczeństwa, tym którzy znaleźli się poza jego marginesem.

Wierzymy, że z Bożą i Waszą pomocą zrealizujemy plan i zaczniemy pomagać w lepszych warunkach już we wrześniu 2018 !!!

RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG