Fundacja Kapucyńska – pomoc potrzebującym, ubogim, bezdomnym

Pomagamy mądrze pomagać

Dom bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika w budowie

29/09/2017

Dom bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika rośnie jak na drożdżach!  Widok budynku od ulicy Kapucyńskiej.

KOCHANI! Jesteśmy już na półmetku budowy Domu bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika!

Poniżej informacje o przebiegu dotychczasowych i planowanych prac.

Nadal POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA!!! Bez niego budowa po wyczerpaniu środków zatrzyma się i nie zostanie ukończona. Zachęcamy do wpłat na konto fundacji:  96103000190109853000306564   z dopiskiem budowa.

RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG 

Prace budowlane rozpoczęto w końcu stycznia 2017 r., planowany termin ukończenia Domu to maj/czerwiec 2018. Czy tak się jednak stanie zależy w dużej mierze od wsparcia darczyńców, bo to dzięki ich hojności powstaje to dzieło. Do tej pory wydano już 1mln 800 tys. zł. Jednak, aby ośrodek oddać do użytku potrzebne jest drugie tyle.

Na zewnątrz budynek jest już prawie ukończony. Trwają prace nad elewacją od strony ul. Kapucyńskiej, gdzie znajdować się będzie wejście do budynku. Dach jest już pokryty blachą miedzianą (wymóg konserwatora), trwa wstawianie okien. Ogrodzenie budowlane usunięte zostanie już w grudniu i budynek będzie w pełni widoczny dla mieszkańców Warszawy. Jednak ogrom pracy czeka nas jeszcze wewnątrz budynku: wykończenie pomieszczeń, montaż instalacji elektrycznej, wentylacji mechanicznej, wyposażenie kuchni i pomieszczenia jadłodajni.

W Domu bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika będziemy robić to, co do tej pory, czyli opiekować się  osobami najbardziej potrzebującymi. Nadal będziemy wydawać obiady, odzież, organizować spotkania kulturalne i modlitewne. Dzięki nowej przestrzeni stworzymy jeszcze lepsze warunki do pomocy. Chcemy naszą ofertę poszerzyć o terapię, różnego rodzaju warsztaty, rozbudować pomoc socjalną, pomoc medyczną, a wszystko to po, by dać szansę na powrót do społeczeństwa, tym którzy znaleźli się poza jego marginesem.

Wierzymy, że z Bożą i Waszą pomocą zrealizujemy plan i zaczniemy pomagać w lepszych warunkach już na wiosnę 2018 roku!!!