Fundacja Kapucyńska – pomoc potrzebującym, ubogim, bezdomnym

Pomagamy mądrze pomagać

Psychoterapia Par Małżeńskich

raczki

Obecnie przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w ramach  Centrum Wsparcia Psychologicznego funkcjonuje Psychoterapia Par Małżeńskich.

MOJE MAŁŻEŃSTWO … DALEJ

Jeżeli widzisz już wyraźnie, że Wasz związek ma duże trudności których nie potraficie rozwiązać, nie możecie się dogadać, większość to pustka lub kłótnia, tylko od czasu do czasu przerywana lepszymi momentami, być może jest już po zdradzie … ale … chcesz zmian … to ogłoszenie jest dla Ciebie.

Stara znana zasada lekarska mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zapewne większości problemów małżeńskich można było uniknąć gdyby w porę i na bieżąco podejmować pojawiające się trudności. Z terapią mamy do czynienia wtedy, gdy już nie tylko problemy uległy nawarstwieniu, ale i brak jest możliwości ich rozwiązania. Kolejne próby rozmowy prowadzą do eskalacji konfliktu. Sytuacja staje się patowa, a małżonkowie nie mogą miesiącami (a często latami) wyjść z pogłębiającego się impasu.

Interwencje dalszej rodziny – teściowie, rodzeństwo małżonków – próbują zająć jakieś stanowisko, ale robią to bez zrozumienia sprawy, często jednostronnie. Dzieci produkują pierwsze objawy. To jest czas na interwencje z zewnątrz, czas na przywrócenie rodzinnej wagi do pozycji „zero”. Czas na przyjrzenie się wszystkim osobom dramatu, tytułowi rozgrywanej sztuki i zajrzenia (ku zaskoczeniu małżonków) często po raz pierwszy do scenariusza tego bolesnego rodzinnego spektaklu.

Żywimy głębokie przekonanie, że Twoje małżeństwo ma sens i jakkolwiek wydaje się teraz trudne i bez wyjścia – może mieć dalszą dobrą historię. Centrum Pomocy Psychologicznej Miodowa to spokojne i przychylne miejsce, gdzie realizujemy równolegle dwa przedsięwzięcia.

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA DLA PAR MAŁŻEŃSKICH.

Możesz spotkać się wraz ze swoim małżonkiem na rozmowie indywidualnej z terapeutami. Może właśnie teraz jest dobry czas żeby w cztery osoby (dwóch terapeutów i was dwoje) zatrzymać się nad waszą sytuacją. Spojrzenie z dystansu, z boku, przez dwoje bezstronnych ludzi jest zawsze korzystnym zdarzeniem, taka jest nasza społeczna natura. Co więc macie nic do stracenia, dajcie sobie szansę.

Rozmowy i spotkania terapeutyczne prowadzone są po wcześniejszym umówieniu się (kontakt poniżej). Czas rozmowy to jedna godzina zegarowa. Ilość rozmów zależy od potrzeb i chęci.

Celem naszych spotkań jest zrozumienie waszej sytuacji i znalezienie konstruktywnych rozwiązań. Jesteśmy psychoterapeutami, pracujemy w nurcie psychodynamicznym i terapii rodzin.

Rozmawiamy w cztery osoby – dwóch terapeutów i dwóch małżonków.

PSYCHOTERAPIA GRUPOWA DLA PAR MAŁŻEŃSKICH.

Możesz też podjąć terapię w grupie. W grupie par takich jak Wy. Ponieważ słowo „grupa” paraliżuje, ludzie myślą: „Nie będę przecież w grupie gadał(a) o swoich problemach z żoną, mężem” Od razu wiec powiemy Ci, że nie będzie takiej sytuacji. Publiczna jest tylko bezpieczna część warsztatowo-edukacyjna, a głębsze kwestie rozważane są indywidualnie w warunkach tajemnicy i intymności. Szczegóły tego 9-cio miesięcznego warsztatu i terapii omawiamy na indywidualnym spotkaniu z nami. Pracujemy w nurcie grup analitycznych.

Jak już pisaliśmy jest to 9-cio miesięczny projekt. Grupa terapeutyczna złożona jest z 8 par i dwu terapeutów. Spotykamy sie w blokach 6-cio godzinnych co drug a sobotę. W ciągu tych 6-ciu godzin jest bezpieczna intymna część terapeutyczna oraz bardziej publiczna część edukacyjno-warsztatowa. Szczegóły metody poznasz na spotkaniu kwalifikacyjnym do grupy. Grupa rusza po zebraniu się 8 chętnych i zdecydowanych par. Jeżeli jesteś zainteresowany grupą, zapraszamy Cię na rozmowę kwalifikującą do grup.

KONTAKT zarówno w sprawie rozmów indywidualnych jak i grup:

mail: bozenaseretny@gmail.com, tel kom: 696 119 881
Ze względu na charakter pracy terapeuty (rozmowy i częstą niemożność podejmowania bieżących rozmów telefonicznych) preferujemy kontakt mailowy.

PSYCHOTERAPEUCI ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

Bożena SERETNY

Rodzaj świadczonej pomocy: terapia indywidualna, terapia grupowa, grupy Balinta, terapia par, psychoterapia osób dorosłych: zaburzenia lękowe, nerwice, depresje, zaburzenia odżywiania, kryzysy i problemy małżeńskie – terapia par, mediacje, konsultacje doradztwa zawodowego, problemy z relacjami, sytuacje straty – osoby, pracy, zdrowia, chrześcijańskie poradnictwo /Christian Counselling/, trudności z adaptacja w nowym środowisku, kraju… /Multicultural Counselling/

Jacek OLCHAWSKI
Wykształcenie Studia magisterskie na kierunku Psychologia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studium Psychoterapii SPCh. Różne kursy i szkolenia specjalistyczne. Doświadczenie zawodowe Od ponad 10 lat jestem psychologiem w zakładzie karnym. Prywatnie pracuję jako psychoterapeuta. Najbliżej mi do podejścia psychodynamicznego i systemowego. Interesuje mnie integracja tradycji monastycznej i antropologii tomistycznej ze współczesną psychoterapią. Rodzaj świadczonej pomocy: zajmuję się psychoterapią grupową osób dorosłych oraz spotkaniami grupowymi i indywidualnymi w ramach terapii rodzin.

GDZIE ODBYWA SIĘ TERAPIA
Zarówno terapia jak i rozmowy wstępne odbywają się w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie przy ulicy Miodowej 13 (UWAGA wejście z boku przez furtę od strony ul. Kapucyńskiej nr 4)