Poniżej publikujemy listę artykułów, których potrzebują osoby bez domu do codziennego              funkcjonowania oraz informujemy jakich artykułów i dlaczego prosimy nie przynosić do magazynu  odzieżowego.

Prosimy, aby przed przekazaniem rzeczy do magazynu, zapoznali się Państwo z listą                           artykułów, których potrzebujemy oraz kryteriami decydującymi o tym, czy możemy te rzeczy przyjąć.        W razie pytań w sprawach dotyczących magazynu odzieżowego prosimy o kontakt ​z Urszulą                         Balińską (e-mail: ubrania@fundacja-kapucynska.org).

LISTA UBRAŃ, KTÓRE ZBIERAMY DO MAGAZYNU ODZIEŻOWEGO:

● nową bieliznę osobistą: slipy, kalesony, majtki, biustonosze, legginsy, skarpety, podkoszulki

● koszulki z długim i krótkim rękawem

● bluzy dresowe, polary, cienkie swetry i koszule flanelowe

● spodnie jeansowe lub inne codzienne z długimi i krótkimi nogawkami

● spodnie dresowe

● letnie czapki z daszkiem

● czapki, szaliki i rękawiczki zimowe

● kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe

● szerokie paski do spodni

● wygodne obuwie sportowe, zimowe lub letnie, tylko na płaskiej podeszwie

● klapki i buty typu „crocs”

LISTA ARTYKUŁÓW TURYSTYCZNYCH, KTÓRE ZBIERAMY DO MAGAZYNU ODZIEŻOWEGO:

● sportowe plecaki i torby na ramię – zawsze potrzebne

● koce, śpiwory, karimaty – zawsze potrzebne

● termosy – zawsze potrzebne (w szczególnie przydatne latem i zimą)

● namioty

● wkładki do butów

LISTA ARTYKUŁÓW KĄPIELOWYCH, KTÓRE ZBIERAMY DO MAGAZYNU ODZIEŻOWEGO:

● ręczniki

● środki higieny osobistej: żele do kąpieli ( w niedużych opakowaniach)

● gąbki, szampony, maszynki do golenia,

● żele do golenia, woda po goleniu, dezodoranty w sprayu, patyczki higieniczne, zasypki i                           dezodoranty do stóp,

● kremy nawilżające i natłuszczające (głównie do rąk i twarzy), kremy ochronne do ust,

● chusteczki higieniczne,

● podpaski

ZASADY PRZYJĘĆ ODZIEŻY I INNYCH ARTYKUŁÓW DO MAGAZYNU ODZIEŻOWEGO

Zbieramy wyłącznie artykuły, które uważamy za zgodne z potrzebami osób bezdomnych. Ze                         względu na to, że podopieczni fundacji to wyłącznie osoby dorosłe: głównie mężczyźni, w                           mniejszej ilości kobiety – magazyn odzieżowy fundacji przyjmuje/wydaje wyłącznie ​odzież                      męską i damską oraz wskazane akcesoria turystyczne i kąpielowe.

Osoby bezdomne najczęściej proszą nas o odzież ​wygodną​ – sportową, codzienną. Potrzebna jest ​odzież w ciemnych kolorach​, taka która nie zwraca uwagi tak jak odzież kolorowa, ponieważ nie widać na niej zabrudzeń, tak bardzo jak na odzieży jasnej. Potrzebna jest ​odzież codzienna​, nie elegancka, wygodna do długiego noszenia. Prosimy nie przynosić do magazynu odzieży, która będzie przyciągać uwagę do bezdomnego pokazując jego niedostosowanie do społeczeństwa i jeszcze bardziej zwiększającej dystans między resztą społeczeństwa.  Choć wiele osób o tym nie pamięta, a część osób to krępuje – bezdomni niezależnie od pory roku potrzebują bielizny osobistej. Bardzo prosimy, żeby była ona nowa. Osoby bez domu szczególnie potrzebują ​wygodnego, dopasowanego do wielkości stopy obuwia,                   przystosowanego do długotrwałego, często całodniowego użytkowania w przestrzeni miejskiej.

Magazyn odzieżowy funkcjonuje przez cały rok i na bieżąco wydaje zebraną odzież. O ile to                          możliwe ​prosimy o przynoszenie odzieży odpowiedniej do aktualnej pory roku​, ponieważ                       mamy ograniczone możliwości przechowywania otrzymanych od Państwa darów. Wolimy ​przyjąć mniej artykułów ale potrzebnych niż dużą paczkę z porównywalną liczbą rzeczy użytkowych, dodatkowo po brzegi wypełnioną artykułami, o które nie prosimy. ​

Jeśli po zapoznaniu się z tym ogłoszeniem – uznasz, że rzeczy które masz do oddania choć są w                   dobrym stanie to jednak nie przydadzą się dorosłym wspieranym przez nas osobom                         bezdomnym – poszukaj organizacji, której Twój dar może być przydatny np. za pomocą bazy                        warszawskich organizacji pozarządowych.

Rzeczy można przynosić lub przesłać pod adres: ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa, Dom bł. Aniceta Jałmużnika Warszawy.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 797 907 169