Post 40h w intencji bezdomnych

Rozpoczęliśmy post 40 godzinny w intencji bezdomnych. Na facebooku przyłączyło się do nas prawie 150 osób.

Post 40h o chlebie i wodzie ofiarujemy Panu Bogu za wychodzenie z bezdomności i uwolnienie bezdomnych od uzależnień.

Bezdomni doświadczają uczucia głodu na co dzień.

Jednakże poza głodem fizycznym towarzyszy im również głód miłości, zrozumienia i akceptacji. Przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów istnieje przyjazne środowisko wsparcia dla osób bezdomnych. To tutaj mogą oni nakarmić swoje ciało i serce.

Dla wielu bezdomnych gorąca zupa w Jadłodajni na Miodowej to jedyny posiłek dnia.

W geście solidarności z bezdomnymi, chcemy razem pościć i modlić się o uwolnienie ich od słabości, uzależnień i zniechęcenia.

Ty też możesz poczuć głód, który jest codziennością bezdomnych.

Pomóż innym postem i modlitwą.

Początek:  15 kwietnia 2011 r. godz. 20:00

Koniec:     17 kwietnia 2011 r. godz. 12:00

Dołącz do nas na profilu Fundacji na Facebooku.

Dla Warszawiaków:

Zapraszamy na uroczyste zakończenie postu Eucharystią o godz. 11:00 w Kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej 13.

Po Eucharystii zapraszamy na wspólny posiłek z bezdomnymi na dziedzińcu klasztornym oraz spotkanie z bł. o. Anicetem Koplińskim.

Dnia 17 kwietnia przypadają imieniny patrona Fundacji – bł. o. Aniceta Koplińskiego, zwanego św. Franciszkiem z Warszawy. O. Anicet był opiekunem najuboższych i znanym jałmużnikiem dla całej międzywojennej Warszawy. W tym roku wznowiona zostanie inicjatywa celebrowania jego imienin, która będzie połączona z kwestą.

Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy na Miodowej. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie Jadłodajnia dla osób ubogich i bezdomnych. Zastąpi ona jadłodajnię, która funkcjonuje od dwudziestu lat, w XVII wiecznych podziemiach Kościoła Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie.

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.