• Fundacja Kapucyńska
  • im. bł. Aniceta Koplińskiego
  • ul. Kapucyńska 4
  • 00-245 Warszawa

Szkolenie z pierwszej pomocy dla osób bezdomnych

Osoby bezdomne w okresie zimowym, z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe i słabe zaplecze materialne, są w szczególny sposób narażone na urazy oraz sytuacje zagrażające ich zdrowiu i życiu. Dlatego, aby przeciwdziałać temu zjawisku, Fundacja Kapucyńska wraz z zaproszonymi gośćmi, zdecydowała się zorganizować tak potrzebne szkolenie.

Jego celem było pokazanie uczestnikom, jak zachowywać się w najczęściej występujących w tym środowisku stanach zagrożenia. Szkolenia odbywały się w ciągu trzech dni. Każdego dnia frekwencja dochodziła do 50 osób. Uczestnikami szkolenia byli także członkowie grupy bezdomnych, którzy w lipcu bieżącego roku wyjechali do wsi Wilków, by tam pomagać mieszkańcom w usuwaniu skutków powodzi.

Szkolenie prowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni, na co dzień pracujący w branży medycznej: Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” Oddział Radomsko-Lubelski oraz firma EmerMed. W celach szkoleniowych wykorzystano m.in. specjalistyczny sprzęt. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał mini apteczkę pierwszej pomocy – prezent od sieci aptek Hibiskus. Osoby bezdomne choć na początku z rezerwą i dość niepewnie, ale później już o wiele śmielej podpytywały o szczególnie interesujące ich zagadnienia. Zainteresowanie uczestników problemem przekroczyło oczekiwania organizatorów.

fun_kap

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *