Byliśmy na Golgocie Młodych

W dniach 24-28 sierpnia 2011, wolontariusze naszej fundacji wraz z grupką bezdomnych wzięli udział w spotkaniu Golgota Młodych 2011. Wydarzenie zorganizowane przez Braci Mniejszych Kapucynów, już piąty raz odbyło się w Serpelicach nad Bugiem.

Fundacja Kapucyńska dzięki uprzejmości braci Kapucynów otrzymała namiot, w którym mogliśmy sprzedawać różańce składane przez osoby bezdomne odwiedzające Jadłodajnię na Miodowej.

 

Przy pracach i podczas całej imprezy bardzo pomagała nam także grupka bezdomnych, która nie tylko uczestniczyła w modlitewnych spotkaniach, ale i przede wszystkim aktywnie działała na naszym „stoisku”.

Każdy uczestnik Golgoty, mógł zamówić u nas nieśmiertelnik z wybitym dowolnym hasłem. Na zakończenie imprezy, rozdaliśmy gotowe już nieśmiertelniki. Mieliśmy także swoje dwadzieścia minut na scenie, podczas którego zgromadzonej publiczności oraz widzom oglądającym „na żywo” relację w internecie, staraliśmy się przybliżyć nieco działalność naszej organizacji. Bezdomni pomagali także przy obsłudze i przygotowaniu całej imprezy oraz po zakończeniu kilku z nich pozostało jeszcze na miejscu, aby pomóc przy pracach zamykających całe wydarzenie.

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.