Podziękowania za współpracę

W poniedziałek, 12 września 2011 swoją posługę w Jadłodajni na Miodowej zakończył brat Piotr Wardawy. Z tej okazji wolontariusze wraz z osobami bezdomnymi przygotowali małe przyjęcie. Na sali Jadłodajni stawiło się wielu miłych gości. Obecni byli nie tylko nasi podopieczni, ale i Przyjaciele Jadłodajni i Fundacji Kapucyńskiej.

Spotkanie rozpoczął Pan Emilian Kamiński, który przyznał, że często sam podziwiał walkę brata z przeciwnościami, jakie pojawiały się podczas duszpasterskiej posługi w Jadłodajni. Obecny na spotkaniu był także Fundator naszej Fundacji, Pan Radosław Pazura. Wielu bezdomnych miało okazję, aby z naszymi gośćmi porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami – na różne tematy.

Po małym poczęstunku, jak zwykle sprawnie rozprowadzonym przez nasze Wolontariuszki,  pojawiły się życzenia, podziękowania i wspólne rozmowy. Trwały one dość długo,  a każdy mógł zabrać głos i opowiedzieć o swoich mniejszych lub większych transformacjach oraz przeżyciach związanych z tym minionym, 4-letnim okresem. Na sali Jadłodajni pojawiło się także wielu starych znajomych.

Następnie wyświetliliśmy dwa fotocasty, które przygotowali dla nas Marzena Nykiel i Krzysztof Wierzbowski. Seria „od dna” wzrusza coraz większą liczbę osób. Ciągle pojawiają się też osoby bezdomne, które chętniej opowiadają swoje historie. Coraz łatwiej tym samym otwierają się na innych ludzi.

Po kolejnych, życzeniach i podziękowaniach, wspólnie z bezdomnymi obejrzeliśmy fotografie z tegorocznej pielgrzymki bezdomnych. Można było zobaczyć jak wyglądały przygotowania oraz wymarsz na Jasną Górę. Doszło tam 20 bezdomnych osób, zanosząc intencje osób, które nas o to prosiły.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem, a następnie każdy wrócił do sytuacji i miejsc, skąd akurat wtedy do nas przybył.

Dołączamy się do składanych życzeń i podziękowań, za ten rok, w którym to funkcjonuje nasza Fundacja. Życzymy większych lub co najmniej takich samych efektów w pracy, jak w Jadłodajni i powodzenia na drogach, na jakie Pan Bóg raczy brata Piotra skierować.

 

Zespół Wolontariuszy Fundacji Kapucyńskiej

 

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.