Spotkanie opłatkowe w Jadłodajni na Miodowej

21 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób bezdomnych.  Większość jego bezdomnych uczestników przychodzi w miarę regularnie do Jadłodajni w czwartki, na spotkania grupy samopomocowej.  W spotkaniu udział wzięli także wolontariusze związani z Jadłodajnią i naszą Fundacją. Sala wypełniona była więc uśmiechniętymi ludźmi.

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się jednak o wiele wcześniej. Trzeba było przecież upiec ciasta, zrobić zakupy, kanapki. Przygotować prezenty dla osób bezdomnych. W skład takiej paczki wchodziły ciastka, czekolada, konserwy. Zostały one rozdane podczas spotkania. Dziękujemy za ogromny wkład pracy, jaki włożyli w jego przygotowanie nasi darczyńcy i wolontariusze!!!

Oni też otrzymali przygotowane przez bezdomnych świąteczne podarunki.

Kiedy po 18:00 do Jadłodajni zaczęli napływać pierwsi bezdomni Goście, zaraz przy wejściu otrzymywali od nas opłatek. Następnie zajmowali miejsca przy stole, gdzie czekała na nich przygotowana kolacja i ciepłe napoje.  Rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Brat Adam przeczytał fragment Ewangelii i nastąpiły krótkie przemówienia. Wiedzieliśmy, że z uwagi na sytuację naszych bezdomnych Gości byłoby niezręcznie opóźniać start wieczerzy.

Goście przystąpili więc do składnia życzeń oraz dzielenia się opłatkiem. Życzenia były bardzo różne. Najczęściej bardzo proste: „zdrowia, szczęścia…” Nad życzeniami od braci Kapucynów trzeba było oczywiście się chwilę zastanowić. Następnie zasiedliśmy do wspólnej kolacji. Udało się w tym roku zorganizować bardzo przyzwoity poczęstunek. Każdy z pewnością mógł znaleźć dla siebie smakowity kąsek. Poczęstunek wypadł więc świetnie.

Przez cały wieczór, klimat tworzyli chórzyści z Jadłodajni. Znalazła się bowiem grupa ludzi, która zaczyna tworzyć chór przy Jadłodajni i klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie. Chętnych, zdolnych i takich z ukrywającym się z talentem, ponoć zapraszają na wokalne przesłuchanie. Swoim śpiewem, oprawą muzyczną i kolędowaniem stworzyli niesamowity nastrój. Wielu bezdomnych włączało się więc do wspólnego kolędowania.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tego niezwykle udanego  i radosnego spotkania. Wszystkim którzy włączyli się w jakikolwiek sposób do przygotowania tej uroczystości, serdecznie Dziękujemy!!!

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.