Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla osób bezdomnych

17 grudnia w ramach naszej wspólnej akcji „Apteczka dla bezdomnego” zorganizowaliśmy w Jadłodajni szkolenie z pierwszej pomocy dla osób bezdomnych. W ramach wolontariatu pracowniczego, szkolenie poprowadził ratownik medyczny i trener z firmy szkoleniowej Emermed.

W szkoleniu uczestniczyło ok. 30 osób, w tym ponad dwudziestu bezdomnych. Zaprosiliśmy także kilka osób z Towarzystwa Charytatywnego im Ojca Pio. Panie zaraz po zakończeniu prac związanych z wydawaniem posiłku w Jadłodajni, dołączyły do grona słuchaczy. Było też kilku naszych wolontariuszy wspierający działania naszej Fundacji.

 

Szkolenie zostało podzielone na dwie części. Pierwszą teoretyczną – z mała pogadanką zawierającą m.in. zagadnienia związane z profilaktyką, bezpieczeństwem i unikaniem ryzykownych zachowań. Do tego trener dodał podstawy pierwszej pomocy oraz pokazał jak skutecznie poradzić sobie w najczęściej występujących w tym środowisku przypadkach.

 

Po małej przerwie na kawę i ciastka, odbyła się część praktyczna z ćwiczeniem na szkoleniowym fantomie oraz całkiem żywym ochotniku – Michale, zwanym w Jadłodajni z niewiadomych przyczyn „Zwierzakiem”.

 

Poniżej mała fotorelacja z tego spotkania.

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.