Rozdajemy termosy bezdomnym

W najbliższy czwartek rozdamy termosy naszym bezdomnym podopiecznym. Dodatkowo 700 sztuk zakupionych termosów trafi we wtorek do placówek pomocowych Caritasu w Warszawie, Sióstr Misjonarek w Łodzi, Katowicach, Szczecinie oraz Braci Kapucynów w Lublinie. Dzięki Państwa ofiarności pomożemy bezdomnym w całej Polsce!

Średnia temperatura powietrza w Polsce w styczniu to ok. minus 3,3°C, a w lutym – minus 2,1°C. Dla narciarzy i amatorów sportów zimowych to istny raj. Dla ludzi bezdomnych i żyjących w bardzo ciężkich warunkach – bez ogrzewania, to najtrudniejszy okres w roku. W nocy bowiem temperatura często spada aż do 10 stopni poniżej zera.

 

Osoby bezdomne i będące w trudnej sytuacji materialnej przychodzą do prowadzonych przez kapucynów punktów pomocy, by ogrzać się ciepłą herbatą i zupą. Wiele z nich bierze gorący napój na wynos. Z reguły nalewają go do zwykłych plastikowych butelek po wodzie mineralnej. Na skutek wysokiej temperatury taka butelka często po jednorazowym użyciu jest do wyrzucenia. Również nie utrzymuje ona długo temperatury herbaty i po paru godzinach bezdomny nie może się nią rozgrzać. Termos jest dla bezdomnych wspaniałym rozwiązaniem na zimne noce.

 

Biuro Prasowe Kapucynów we współpracy z Fundacją Kapucyńską oraz Dziełem Pomocy św. Ojca Pio zorganizowało akcję „Podaruj termos ubogiemu”.

 

 

 

 

Potrzebujemy zebrać przynajmniej 200 termosów. Możesz przyłączyć się do akcji na dwa sposoby:

1. Jeśli masz w domu metalowy termos, którego nie używasz, możesz wysłać go do nas, a my przekażemy go ubogiemu, aby służył mu wsparciem w zimnych miesiącach.

Przesyłki prosimy adresować na: Fundacja Kapucyńska, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa lub Biuro Prasowe Kapucynów, ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków.

2. Możesz również przesłać do nas kwotę pieniężną na zakup termosu:

  • · pojemność 0,75 l – koszt 25 zł,
  • · pojemność 1 l – koszt 28 zł.

 

Jeśli chcesz wpłacić pieniądze na zakup nowego termosu, to prosimy o wpłatę na konto:

 

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego

ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa

Citibank Handlowy nr konta: 96 1030 0019 0109 8530 0030 6564

Tytuł przelewu: Akcja termos

 

Poleć tę akcję znajomym! Zechciej i Ty podarować biednemu termos na zimę.

 

Akcja trwa do 31 stycznia 2012 roku. Na początku lutego chcemy wręczyć termosy bezdomnym i ubogim w dwóch punktach pomocy:

  • w Warszawie przy ulicy Miodowej 13
  • w Krakowie przy ulicy Reformackiej 3

 

 

Patronat medialny:

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.