Spotkania bezdomnych z kulturą

Kolejne spotkanie bezdomnych z kulturą przekonuje, jak trafiony jest to pomysł. W ostatnią środę  w jadłodajni na Miodowej gościliśmy Dorotę Piasecką, aktorkę teatralną i telewizyjną.

Spotkanie jak zwykle rozpoczęło się poczęstunkiem przy kawie i herbacie. Po kilkunastu minutach pogawędki nad parującymi kubkami przyszedł czas na główną atrakcję wieczoru, czyli występ aktorki. Pani Dorota natychmiast porwała publiczność swoją charyzmą i pogodą ducha. Opowiedziała o swoich szkolnych fascynacjach poezją, przebiegu kariery, o kabarecie i pracy w teatrze.

Mogliśmy usłyszeć między innymi interpretację wiersza Władysława Broniewskiego pod tytułem „Poeta i trzeźwi” oraz wiele anegdot rodem ze sceny. Dowiedzieliśmy się o szczegółach pracy z lalkami i o tym, co łączy panią Dorotę z Cyganami.

Spotkanie zostało wzbogacone o miniwarsztaty, w których chętnie wzięli udział nasi podopieczni. W jadłodajni stanęła niewidzialna studnia, a podłoga na chwilę stała się leśnym runem. Pani Dorota wspaniale zaktywizowała bezdomnych.

Spotkania bezdomnych z kulturą (11.01.2012) cz. 1

Zarówno występujący, jak i obserwujący świetnie się bawili. Aktorka wyraziła też zainteresowanie aktywnością naszych podopiecznych na scenie, wspominaliśmy Zaduszki w Teatrze Kamienica oraz snuliśmy plany na następne występy.

Na zakończenie spotkania pani Dorota została obdarowana gromkimi brawami i czerwoną różą. Aktorka wyraziła też chęć odwiedzenia jadłodajni ponownie, co zostało z entuzjazmem przyjęte przez publiczność. Rozstaliśmy się w atmosferze niezwykłej radości. Z nadzieją oczekujemy następnej wizyty pani Doroty.

 Spotkania bezdomnych z kulturą (11.01.2012) cz. 2

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.