Relacja z II Festynu św Feliksa

13 maja 2012 r. odbył się już po raz drugi Festyn św. Feliksa. Wolontariusze działający w naszych organizacjach przygotowali różnorodne atrakcje.

Na dziedzińcu Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów spotkały się wspólnoty działające przy zakonie, m.in. Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego, Młodzież Franciszkańska, Grupa Modlitwy Ojca Pio, Franciszkański Zakon Świeckich, czy Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio.

Wśród dzieci największą popularnością cieszyło się malowanie buziek, własnoręczne ozdabianie ciasteczek oraz zgadywanki.  Dorośli również znaleźli coś dla siebie: różańce wykonane przez podopiecznych Fundacji Kapucyńskiej, drewniane rzeźby w sklepiku misyjnym  lub coś do poczytania w księgarence Franciszkańskiego Zakonu Świeckiego.

Wszyscy mieli też możliwość uczestniczenia w kursie pierwszej pomocy i zwiedzenia wozu strażackiego. W razie braku sił na zwiedzanie stoisk można było zjeść coś dobrego przy namiocie Towarzystwa Charytatywnego. Mimo że pogoda nie zachęcała do udziału w festynie, uczestnicy mieli uśmiechy na twarzach.

Dochód z akcji zostanie w tym roku przeznaczony na wsparcie ludzi bezdomnych i ubogich, związanych z Jadłodajnią na Miodowej w Warszawie.

Paulina Kalinowska

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.