Spotkania bezdomnych z kulturą

Wychodząc na wprost oczekiwaniom naszych podopiecznych, pragniemy poszerzyć ofertę cyklu „Spotkania bezdomnych z kulturą”. W tym celu, w przyszłym miesiącu, odbędą się warsztaty…radiowe.

Zaplanowane na 20 czerwca spotkanie poprowadzi Mariola Orłowska – aktorka, realizatorka audycji „Familijna Jedynka” w Polskim Radiu. – Zajęcia będą miały formę zabawy w trakcie której skupimy się nad wymową. Barwa głosu jego modulacja…

Powinno być ciekawie – przyznaje M. Orłowska, która do wzięcia udziału w warsztatach zachęca również wolontariuszy. – Interesująca sugestia. Będę namawiała naszych przyjaciół do pojawienia się na spotkaniu – mówi Anna Niepiekło, koordynatorka projektów Fundacji Kapucyńskiej.

Niewykluczone, że warsztaty będą początkiem szerszej współpracy Marioli Orłowskiej z bezdomnymi skupionymi przy Fundacji. – Może uda się zaprosić część z nich do Familijnej Jedynki. Jak  wiele jest w ich głowach, a jak niewiele chcą brać od nich ludzie – przyznała, podczas krótkiego rekonesansu na Miodowej, Mariola Orłowska.

(map)