Szkolenie UNDP w Serocku

W dniach 19-20 maja grupa wolontariuszy pełniących rolę asystentów osób bezdomnych w ramach projektu „Anioł w Warszawie”, wzięła udział w wyjeździe szkoleniowo-integracyjnym. Wyjazd zorganizowało UNDP Biuro Projektowe w Polsce.

UNDP jest partnerem w podejmowanych przez Fundację działaniach na rzecz wychodzenia z bezdomności. Podczas wyjazdu mogliśmy miło spędzić czas w malowniczym Serocku. Udało się nam połączyć szkolenie wolontariuszy z odrobiną wypoczynku.

Szkolenie poprowadziły Panie psycholog, współpracujące z Fundacją. Zapewniają one wsparcie psychologiczne w ramach projektu „Anioł w Warszawie”.  Wolontariuszom towarzyszył Koordynator Projektu oraz duszpasterz Fundacji brat Adam.

Podczas szkolenia odbyła się superwizja wolontariuszy – Aniołów. Przedstawione zostały im narzędzia usprawniające komunikację z podopiecznymi tj. porozumienie bez przemocy, asertywność, umiejętność radzenia sobie ze stresem i konfliktem.

Po ciężkiej umysłowej pracy pierwszego dnia wyjazdu, wolontariusze wzięli udział w paintballowej potyczce. Wszyscy razem wyszli na pole walki, gdzie z uśmiechem na ustach i drobnymi obawami ze strony dziewczyn,  z dużym zaangażowaniem pokonywali kolejne zadania.

Trener z ramienia organizatora naszej atrakcji, przyznał, że jeszcze nie widział, aby dziewczyny z taką odwagą uczestniczyły w paintballu. Dla nas była to miła przygoda, która utwierdziła nas w przekonaniu jak zgrany i zmotywowany zespół tworzymy.

Był to pierwszy wyjazd w ramach projektu, ale na pewno nie ostatni…

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.