Golgota Młodych 2012

W Niedzielę 26 sierpnia zakończyła się szósta Golgota Młodych. Na hasło „Respiracja” do Serpelic nad Bugiem stawiło się około 800 uczestników. Byliśmy tam także i my – przyjaciele i wolontariusze Fundacji Kapucyńskiej.

Pierwsi z nas pojawili się już na tydzień przed spotkaniem. Nasi bezdomni pojechali tam bowiem, aby pomagać przy pracach fizycznych, związanych z organizacją GM. Pracowali więc przy stawianiu namiotów, budowie instalacji, tworzeniu sieci elektrycznej. Następnie obsługiwali kuchnie polowe, dostarczając mieszkańcom pola namiotowego ciepłej wody do mycia i spożycia.

 

Kolejna grupa dotarła do Serpelic w Środę i zajęła się zorganizowaniem naszego stoiska. Jak co roku sprzedawaliśmy tam m.in. różańce robione przez bezdomnych, które niezmiennie cieszą się wśród golgotowiczów, niesamowitym powodzeniem. Braliśmy także udział w naukach, modlitwach i każdego dnia w Eucharystii.

 

W czwartek do Serpelic przyjechali kolejni nasi wolontariusze. Nasza ekipa była więc w komplecie i mogliśmy wspólnie spędzić ten wspaniały czas. Jak co roku, próbowaliśmy zainteresować uczestników spotkania problemem bezdomności. Wiele osób z zainteresowaniem odwiedzało nasze stoisko. Być może w naszej Fundacji dzięki Golgocie pojawi się kilku nowych wolontariuszy. Mieliśmy także swój mały udział w organizacji spotkania, gdyż naszym zadaniem było zorganizowanie sobotniej agapy. Poczęstunek udał się znakomicie.

 

O duchowych owocach spotkania i przeżyciach uczestników, można więcej przeczytać na oficjalnej stronie Golgoty Młodych.

 

Golgota Młodych niech więc trwa w nas i do zobaczenia za rok!

Fotorelację z naszej wyprawy do Serpelic, można obejrzeć pod tym linkiem:

GALERIA GOLGOTA MŁODYCH 2012

 

 

 

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.