Wolontariat pracowiczy na Miodowej

Cemex dla Nadziei. To hasło projektu pracowników firmy Cemex, którzy postanowili pomóc naszej Fundacji.

W minioną sobotę (8 grudnia), ośmioosobowa grupa wolontariuszy Cemeksu porządkowała pomieszczenia FK. Nowy blask zyskał nie tylko popularny „ciucholand”, ale kosmetyczne zmiany zaszły również w garażu, w którym przechowywane jest mydełko „Nadzieja”.

Przy okazji wolontariusze Cemeksu rozładowali dostarczoną tego dnia, kolejną partię mydełek-cegiełek. – Robotna ekipa. Nie nadążaliśmy znajdować im zajęć – żartował po zakończeniu porządków Michał Wanczewski, koordynator prac.

Nie sposób mu, jednak nie przyznać racji, bowiem Cemex zaskoczył nas pod każdym względem. Zarówno entuzjazmem do pracy, chęcią poznania działań jakich na co dzień podejmuje się Fundacja Kapucyńska, na dobrym humorze skończywszy. W efekcie…

– Było pożytecznie i fajnie – przyznaje Karolina Ostapiuk z Cemeksu. A jak to się stało, że znaleźli się na Miodowej? – Jest to rezultat działalności naszej Fundacji „Budujemy przyszłość”.

W ramach akcji „Daj się złapać! Zostań wolontariuszem” zachęca ona pracowników do angażowania się w prace na rzecz społeczności lokalnych. Tak więc postanowiliśmy spróbować swoich sił. A wybraliśmy FK, bo słyszeliśmy o mydełku Nadzieja i chcieliśmy dołożyć swoją cegiełkę na realizację tego projektu –  wyjaśniła K. Ostapiuk.

(map)

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.