III Festyn św. Feliksa

Już 26 maja 2013 r. na dziedzińcu klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie odbędzie się festyn poświęcony świętemu z Cantalice.

Tego dnia w godzinach 10-18 sekretariat misyjny warszawskiej prowincji Braci Kapucynów i Fundacja Kapucyńska przewidzieli wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Jarmark misyjny, cappuccino w misyjnej kawiarence, pyszne przekąski, zabawy zręcznościowe oraz losy z nagrodami to tylko niektóre z nich. Warto dodać, że o godz. 12-14 planowane jest szkolenie z pierwszej pomocy. Poprowadzi je Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

100_6723

Idąc za przykładem św. Feliksa, który przez ponad 40 lat życia zakonnego był kwestarzem, organizatorzy festynu przeznaczą zebrane podczas wydarzenia fundusze na pomoc misjom kapucyńskim. Posługę braci kapucynów poza granicami naszego kraju przybliży misyjna wystawa fotograficzna.

Festyn Św. Feliksa to bardzo dobra okazja, by w miłym miejscu i dobrej atmosferze spędzić czas wspólnie z rodziną. Jest to również sposobność do bliższego poznania postaci św. Feliksa oraz wszystkich wspólnot i organizacji, które na co dzień działają przy kapucyńskim klasztorze.

100_6717

 

Patronem medialnym III Festynu św. Feliksa jest Radio Warszawa.

plakat

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.