Wyjazd szkoleniowy dla wolontariuszy

W dniach 18-19 maja wolontariusze fundacji, wśród których przeważającą liczbę stanowili asystenci osób bezdomnych – Aniołowie, wzięli udział w wyjeździe szkoleniowo-integracyjnym. Wyjazd zorganizowało UNDP Biuro Projektowe w Polsce.

Podczas wyjazdu wolontariusze miło spędzili czas w malowniczym ośrodku szkoleniowo-rekolekcyjnym „Emaus” w Turnie. Szkolenie poprowadziły panie psycholog, współpracujące z fundacją. Zapewniają one wsparcie psychologiczne w ramach projektu „Anioł w Warszawie”. Oprócz nich, wolontariuszom towarzyszył koordynator projektu oraz przedstawicielki UNDP.

Pierwsza część szkolenia poświęcona była superwizji wolontariuszy – Aniołów, która okazała się bardzo owocna dla wszystkich. – Bardzo się cieszę, że mogłam posłuchać relacji Aniołów z ich współpracy z podopiecznymi. Sama się zastanawiam nad taką formą wolontariatu, jednak wiem, że jeszcze nie jestem na to gotowa. – przyznaje Klaudia, wolontariuszka fundacji. Po przerwie, nastąpiła druga część szkolenia, gdzie zostało dokładnie omówione pojęcie asertywności. Wszyscy wolontariusze chętnie brali udział w ćwiczeniach, które nie tylko były pomoce, ale również wprawiły wszystkich w wesoły nastrój. Po ciężkiej umysłowej pracy pierwszego dnia wyjazdu, wolontariusze mogli zrelaksować się przy ognisku, gdzie nie tylko zajadali się kiełbaskami, ale również śpiewali najpopularniejsze przeboje ostatnich lat.

Drugiego i zarazem ostatniego dnia wyjazdu, wolontariusze fundacji zmierzyli się z rzeką Pilicą. Wszyscy, uzbrojeni w wiosła i kapoki, zasiedli do kajaków i mieli możliwość podziwiać niesamowite okoliczności przyrody, przy niewielkim wysiłku fizycznym. – To był mój pierwszy raz w kajaku, i muszę przyznać, że mimo niewielkiego stresu na początku, bardzo mi się podobało. – mówi Alicja. Nie tylko jej odpowiadała ta aktywna forma odpoczynku. Wszyscy wolontariusze jednogłośnie przyznali, że trasa była za krótka i mogliby płynąć do samej Warszawy.

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.