Artyści dla bezdomnych

Talerz zupy od Doroty Choteckiej, Radosława Pazury, Ernesta Brylla, Przemysława Babiarza i innych znanych osób dostaną bezdomni podczas akcji „Artyści dla bezdomnych”, organizowanej przez Fundację Kapucyńską 29 czerwca 2013 r., o godz. 11:30.

W ostatnią sobotę czerwca na dziedzińcu klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie (ul. Miodowa 13), odbędzie się wspólny posiłek bezdomnych i wspierających ich osób. Pomysł na akcję został zaczerpnięty z historii życia patrona fundacji. Błogosławiony Anicet Kopliński w latach międzywojennych spowiadał wysokich dostojników kościelnych, ale przede wszystkim poświęcił się bez reszty ubogim. Znała go cała Warszawa, dlatego też w sposób szczególny celebrowane były jego imieniny. Tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i w sobotnie przedpołudnie dziedziniec klasztorny wypełni się ludźmi wrażliwymi na los drugiego człowieka – bez względu na swój status społeczny. Przy jednym stole zasiądą ubodzy, bezdomni, artyści, zakonnicy i wszyscy ci, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wydarzeniu.

artysci-dla-bezdommnych-internet

Po przywitaniu gości, o godz. 11.30 rozpocznie się wydawanie posiłków. Zupę przekazywać będą między innymi: Dorota Chotecka, Radosław Pazura, Przemysław Babiarz i Marcin Styczeń. Od godz. 12.30 przewidziano część artystyczną. O życiu bł. Aniceta opowie jeden z braci kapucynów a wspomnienia przeczyta Radosław Pazura. Będzie można posłuchać także koncertu Marcina Stycznia z udziałem Ernesta Brylla.

Na sobotnie wydarzenie może przyjść każdy – Fundacja Kapucyńska i Bracia Mniejsi Kapucyni zapraszają wszystkich zainteresowanych do wspólnego posiłku. Podczas wydarzenia organizowana będzie także zbiórka „Przynieś coś na zupę”. W ramach wsparcia codziennej pracy jadłodajni dla bezdomnych, prowadzonej przez kapucynów, będzie można przynieść produkty spożywcze tj. groch, ryż, kasza jęczmienna, fasola, cukier, koncentrat pomidorowy. Pomocnym gestem będzie także zakup mydełka „Nadzieja”, które jest cegiełką na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy.

Patroni akcji „Artyści dla bezdomnych”: Radio Warszawa, Gość Niedzielny, Misje Kapucyńskie, Kapucyni.pl.

 

Joanna Rutkowska

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.