Wspólnota ma wolne, pielgrzymi się przygotowują

Wakacje zawitały również na Miodową. W pewnym sensie, bowiem fundacja nie odpoczywa, a „urlop” ma jedynie Wspólnota „Schody do Nieba”.

Tradycyjnie już, w sierpniu zarówno kuchnia, jak i jadłodajnia są nieczynne. Związane jest to z nieodzownym odświeżeniem obu pomieszczeń. Zresztą wolontariusze udzielający się przy wydawaniu posiłków, to też… ludzie i odpocząć muszą.

Tym samym wczoraj, odbyło się ostatnie przed wolnym spotkanie wspólnoty. Bezdomni dopisali, czego dowodem były pękające w szwach pomieszczenia jadłodajni. Zanim jednak podopieczni fundacji otrzymali błogosławieństwo na zbliżający się wolny czas, starym zwyczajem dzielili się słowem oraz wysłuchali tego, co im do powiedzenia miał br. Michał. A mówił on o upartości wobec Boga. O tym, że owa upartość połączona z gorliwą modlitwą, prośbami zawsze przyniesie rezultat. Niekiedy okupiony śladem, jak w przypadku cytowanej historii życia Jakuba, ale śladem przypominającym o istnieniu Stwórcy. Warto więc prosić…

Niejako wykorzystując siłę prośby, fundacja ponawia apel o pomoc w przygotowaniach do sierpniowej pielgrzymki osób bezdomnych i ubogich na Jasną Górę. Po wczorajszym spotkaniu Wspólnoty „Schody do Nieba”, odbyło się spotkanie organizacyjne, które pokazało iż chętnych do marszu na Jasną Górę nie brakuje. Podobnie jak potrzeb. – Brakuje głównie butów, ale potrzebne są również spodnie, koszulki czy bielizna. Część bezdomnych sygnalizowała również iż nie ma odpowiednich plecaków czy kurtek, które uchronią ich przed deszczem – przyznaje Anna Niepiekło, rzecznik fundacji.

O tym, jak pielgrzymka jest ważna zarówno dla organizatorów, jak i uczestników niech świadczy fakt, że w ostatni weekend poprzedzający wymarsz na Jasną Górę, odbędą się specjalne rekolekcje. – Mają one nas przygotować i wprowadzić w wyjątkowy klimat pielgrzymki – nie ukrywa Anna Niepiekło i dodaje, że na trasie do Częstochowy bezdomni pątnicy będą mieli cały czas do swojej dyspozycji jednego z braci kapucynów.

Z Miodowej pielgrzymi wyruszą 6 sierpnia we wczesnych godzinach rannych. Dary na furcie klasztoru składać więc można do 5 sierpnia.

(map)

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.