PACZKA DLA BEZDOMNEGO

Święta Bożego Narodzenia to czas pokoju, pojednania i radości. Zasiadając z rodziną do wigilijnej wieczerzy zapominamy o codziennych troskach i oddajemy się atmosferze rodzinnych świąt. W tych chwilach pamiętajmy o zbłąkanych wędrowcach, którzy w mroźny wigilijny wieczór liczą na naszą pomoc.

W tym roku już po raz piąty Fundacja Kapucyńska zadba o najbardziej potrzebujące osóby, dla których czas świąt to przede wszystkim walka o przetrwanie w zimowych warunkach. „Paczka dla bezdomnego” to bożonarodzeniowa akcja, dzięki której również najbiedniejsi otrzymają świąteczne upominki, czyli najbardziej potrzebne do życia produkty. Zbiórka ubrań i żywności to wyraz dobrej woli ludzi, którym nie jest obojętny los innych. – Jesteśmy z bezdomnymi na co dzień. Wiemy jak bardzo potrzebują pomocy właśnie w zimę, kiedy warunki pogodowe są dla nich bardzo uciążliwe. Święta to doskonały czas, by wyposażyć ich w ciepłe ubrania i zapas żywności – rzeczy, które pomogą im przetrwać mrozy. – mówi Anna Niepiekło, rzecznik Fundacji Kapucyńskiej. Wspomóc akcję może każdy, kto zechce przekazać fundacji nowe ubrania i żywność. Przez dwa przedświąteczne tygodnie prowadzona będzie zbiórka, dzięki której możliwe będzie skompletowanie około 100 paczek dla bezdomnych.

Paczki wręczone zostaną podczas spotkania wigilijnego dla osób ubogich i bezdomnych, które odbędzie się 19 grudnia w Jadłodajni przy ul. Miodowej w Warszawie. Jak co roku wolontariusze fundacji dołożą wszelkich starań, aby osoby bezdomne tego dnia, w atmosferze radości i dzielenia się prezentami poczuły namiastkę domu.

 

Jak można pomóc?

Przyjdź do Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów przy ulicy Kapucyńskiej 4 w Warszawie w dniach 2 -18 grudnia 2013 r. i podaruj produkty na świąteczną paczkę dla bezdomnego.

Zbieramy:

– produkty spożywcze tj.: konserwy, kawa (mielona, 200 g), herbata (opak. 20 torebek), słodycze (czekolada, ciastka),

– nowe ubrania tj.: czapki, szaliki, rękawiczki, skarpety, kalesony.

Dołącz do akcji na facebooku.

Tekst: Aneta Łukaszewska

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.