Post 40h w intencji bezdomnych

„Nie to jest największym nieszczęściem człowieka, że cierpi głód, że nie umie pisać, że nie ma pracy. Najgorsze to wiedzieć, że inni mają cię za nic, że nie chcą dostrzec twojego cierpienia. […] Największe nieszczęście skrajnego ubóstwa, to czuć się przez całe życie jak człowiek skazany na śmierć” – pisał o. Józef Wrzesiński. 

Fundacja Kapucyńska już po raz czwarty zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w 40-godzinnym poście połączonym z modlitwą w geście solidarności z ubogimi, potrzebującymi i bezdomnymi.

Bezdomni każdego dnia zmagają się z głodem – nie tylko fizycznym, lecz także duchowym. Brakuje im miłości i przyjaźni drugiego człowieka, tęsknią za czyjąś obecnością, troską, serdecznością. Za tym wszystkim, co stanowi naszą codzienność, co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Fundacja Kapucyńska – od lat pracująca z osobami wykluczonymi – zaprasza do wzięcia udziału w niezwykłym projekcie: 40-godzinnym poście o chlebie i wodzie połączonym z modlitwą w intencji naszych sióstr i braci pozbawionych domu.

 

 

– W pracy z osobami bezdomnymi wielokrotnie stajemy wobec ich skrajnie trudnej sytuacji psychicznej czy duchowej, kiedy w myślach prosimy Boga o cud. Samotność i lęki tych ludzi są często tak silne, że tylko Boża łaska jest w stanie to zmienić. – mówi Anna Niepiekło, rzecznik prasowy Fundacji Kapucyńskiej – Sami bezdomni też proszą wolontariuszy o wsparcie modlitewne, są świadomi swojej bezsilności wobec długoletnich uzależnień czy braku nadziei w to, że w końcu odbiją się od dna – dodaje Niepiekło.

Fundacja Kapucyńska z uwagi na lokalnie duże zainteresowanie akcją postanowiła nadać jej charakter ogólnopolski. W tym roku w Post 40h włączyli się: Towarzystwo Pomocy br. Alberta, Towarzystwo charytatywne im. Ojca Pio Koło Warszawskie nr 5, Bractwo Miłosierdzia br. Alberta, Fundacja Barka, Kapucyni.pl, Fundacja Iskra Bożej Opatrzności.

 

Post 40h w intencji bezdomnych:

Początek: 4 kwietnia 2014 r. godz. 19:00

Koniec: 6 kwietnia 2014 r. godz. 11:00

 

post 2012

W Warszawie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie postu Drogą Krzyżową o godz. 17.45 w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej 13 w Warszawie. Uroczystym zakończeniem postu będzie Eucharystia o godz. 11.00 w kościele Kapucynów. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy zaproszeni są na wspólny posiłek z bezdomnymi na przyklasztornym dziedzińcu. Będzie wtedy również możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej w postaci produktów, z których będzie przygotowana zupa dla Bezdomnych. Produkty oczekiwane: groch, ryż, kasza jęczmienna, fasola, cukier, koncentrat pomidorowy. Pomocnym gestem będzie także zakup mydełka „Nadzieja”, które jest cegiełką na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy w Warszawie.

Zapraszamy do włączenia się w akcje na profilu Facebook Fundacji Kapucyńskiej

Patronat medialny akcji objął Tygodnik Gość Niedzielny

Sponsorem posiłku dla bezdomnych w dniu 6 kwietnia jest firma Foodpanda.pl

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.