Bezdomni pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę

Dnia 5 sierpnia br. na szlak pielgrzymi wyruszyła z kościoła przy ul. Deotymy w Warszawie grupa osób niepełnosprawnych. W trudach pielgrzymki pomagać im będą bezdomni, którzy na pielgrzymkę idą już po raz siódmy.

Po raz pierwszy w tym roku do XXIII Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych na Jasną Górę dołączyła grupa osób bezdomnych: dwudziestu  podopiecznych Fundacji Kapucyńskiej oraz trzech bezdomnych z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Bezdomni idą również w towarzystwie swoich duszpasterzy oraz wolontariuszy.

IMG_5683

Pielgrzymują do Pani Jasnogórskiej od siedmiu lat, ale po raz pierwszy zaangażują się w pomoc niepełnosprawnym. Zdaniem Anny Niepiekło koordynatorki projektów Fundacji Kapucyńskiej, osoby bezdomne z wielką chęcią służą pomocą, jest to dla nich zawsze okazja odwdzięczenia się za dobro, które bezinteresownie otrzymują od kapucynów czy wolontariuszy na co dzień. – Dla mnie to bardzo ważne, że mogę komuś pomóc. Dawanie siebie innym motywuje mnie do działania – mówi bezdomny Robert.

Na pielgrzymkę niektórzy z bezdomnych czekają cały rok. Idą po nadzieję, przebaczenie sobie czy innym oraz siły do walki z uzależnieniami. Jak co roku w swoich sercach niosą swoje prywatne intencje, ale również prośby wręczone im od osób, które wsparły akcję zbiórki ekwipunku dla bezdomnego pielgrzyma.

Fundacja składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji pielgrzymki. Pozostawiając prośbę modlitwy o bezpieczne dotarcie pielgrzymów na Jasną Górę oraz potrzebne im łaski.

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.