Zostań IV Królem – podaruj jeden dzień wakacji

Miło nam oznajmić, że Fundacja Kapucyńska została partnerem akcji Fundacji Orszak Trzech Króli „Zostań IV Królem – podaruj jeden dzień wakacji”. Zachęcamy do zapoznania się bliżej z tą akcją!

Jak głosi legenda do Betlejem zmierzało czterech monarchów, ten czwarty – zobaczył Zbawiciela dopiero na Golgocie – dotarł najpóźniej, ponieważ przez całą swoją drogę pomagał innym.

Chcemy namówić Was do zostania Czwartym Królem i oddania jednego dnia swojego wolnego czasu dla osoby chorej, niepełnosprawnej, potrzebującej. Możliwości jest wiele:

– Pomoc osobom niepełnosprawnym w zorganizowaniu wycieczki czy spaceru, który da im szansę na letni wypoczynek na łonie natury.

– Pomoc w zakupach, transporcie, sprzątaniu osobom starszym bądź niepełnosprawnym.

– Przygotowywanie i rozdawanie posiłków osobom bezdomnym.

– Odwiedziny w Domach Pomocy Społecznej czy Domach Seniora. Przebywający tam podopieczni ucieszą się, gdy będą mogli z kimś porozmawiać, pośmiać się. Niezwykłym dla nich wydarzeniem byłoby zorganizowanie przedstawienia artystycznego (teatralnego, muzycznego, poetyckiego), które często jest przygotowywane na zakończenie roku szkolnego, a mogłoby być odtworzone dla nich.

– Przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć, warsztatów, gier miejskich, zajęć sportowych dla dzieci spędzających wakacje w miastach, w świetlicach lub na koloniach.

– Włączenie się do działań wolontariackich prowadzonych przez Fundacje i Stowarzyszenia.

– Wszystkie inne dobre pomysły, które zrodzą się w Waszych hojnych sercach.

– Jeden dzień – to tak niewiele, a zarazem wielki dar serca. Królewski dar.

tron

Jak włączyć się do projektu?

1. Najważniejsze to zorganizowanie pomocy osobom potrzebującym, w tym nawiązanie kontaktów i opracowanie pomysłu zaangażowania. Zarejestruj się na KtoPomoze.pl, dodaj swój profil do akcji Pomocy Wzajemnej wybierając Fundację Orszak Trzech Króli (www.ktopomoze.pl/orszaktrzechkroli) i dodaj swoją ofertę pomocy lub opisz jakiej pomocy oczekujesz.

2. Włączenie drugiego stopnia – niezwykle cenne dla innych wolontariuszy – opiera się na udokumentowaniu (poprzez film, zdjęcia lub opis) swojego projektu i przesłaniu go na adres: wolontariat@orszak.org

Projekty te będą udostępniane na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych tak aby mogły być inspiracją dla innych ludzi.

Materiały te powinny być zrealizowane za zgodą osób wspomaganych przy uwzględnieniu ich wrażliwości.

Pomoc i wsparcie, które gwarantuje Fundacja Orszak Trzech :

– Przekazanie wiedzy w jaki sposób można pomóc innym.

– Pomoc w znalezieniu osób potrzebujących Twojej pomocy.

– Dostęp do wspólnego serwisu internetowego www.ktopomoze.pl/orszaktrzechkroli

Projekt „Zostań IV Królem” rusza latem tego roku, jednak organizatorzy pragną, aby inicjatywa była kontynuowana przez cały rok.

Orszak

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.