Post 40h w intencji bezdomnych

Fundacja Kapucyńska już po raz piąty zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w 40-godzinnym poście połączonym z modlitwą w geście solidarności z ubogimi, potrzebującymi i bezdomnymi.

Bezdomni każdego dnia zmagają się z głodem – nie tylko fizycznym, lecz także duchowym. Brakuje im miłości i przyjaźni drugiego człowieka, tęsknią za czyjąś obecnością, troską, serdecznością. Za tym wszystkim, co stanowi naszą codzienność, co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Fundacja Kapucyńska – od lat pracująca z osobami wykluczonymi – zaprasza do wzięcia udziału w niezwykłym projekcie: 40-godzinnym poście o chlebie i wodzie połączonym z modlitwą w intencji naszych sióstr i braci pozbawionych domu.

Post 40h w intencji bezdomnych:

Początek: 20 marca 2015 r. godz. 19:00

Koniec: 22 marca 2015 r. godz. 11:00

post-2015-plakat-internet

Dodatkowo podczas akcji Post 40h w intencji bezdomnych, pragniemy zaprosić mieszkańców Warszawy na nauki rekolekcyjne, które odbędą się w dniach 20-22 marca w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej 13 w Warszawie. Nauki wygłosi br. Piotr Wardawy OFM Cap., natomiast Kapucyński Chór Misyjny „CONFIDO IN TE” zajmie się oprawą muzyczną.

Uroczyste rozpoczęcie postu Drogą Krzyżową o godz. 17.45 w kościele kapucynów w Warszawie. Zwieńczeniem postu będzie Eucharystia o godz. 11.00. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy zaproszeni są na wspólny posiłek z bezdomnymi na przyklasztornym dziedzińcu.

Zapraszamy do włączenia się w akcje na profilu Facebook Fundacji Kapucyńskiej

Patronat medialny akcji objęło Radio Warszawa

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.