„Obudź się. Poczuj głód, który nie pozwala im zasnąć”. 40h Post w intencji bezdomnych.

Post nie jest celem samym w sobie. Nie jest głodówką by oczyścić organizm z toksyn czy odchudzaniem by zachować linię. Zewnętrznie głodówka niczym nie różni się od postu ale wewnętrznie dzieli ją bardzo dużo.

Wszystko rozstrzyga się w sercu, czyli w intencji w której człowiek wierzący pozbawia się pokarmu. A intencji w skomplikowanych i złożonych historiach życia naszych podopiecznych nie brakuje. Ty także możesz otoczyć duchowo bezdomnych i wyprosić łaski, których potrzebują.

To już tradycja, że w Wielkim Poście pościmy o chlebie i wodzie w intencjach naszych podopiecznych. W tym roku akcja Post 40h odbędzie się w dniach 11- 13 marca. 11 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:45 w Kościele Braci Kapucynów przy ul Miodowej 13, która rozpocznie 40-godzinny Post. Zakończymy go 13 marca w niedzielę uroczystą Eucharystią o godzinie 11:00 w tym samym kościele. Po mszy świętej planowany jest wspólny posiłek z bezdomnymi na dziedzińcu klasztornym.

Serdecznie zapraszamy, wierząc, że 40h Post to doskonałe lekarstwo duchowe na problemy, z którymi osoby bezdomne się mierzą i pragnienia, które w sobie noszą.

Uczestnicy postu proszeni są o włączenie się w akcję na profilu Fundacji Kapucyńskiej na Facebooku.

plakat-40 H