Bp Michał Janocha poświęcił plac budowy Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy

W poniedziałek 23 stycznia 2017 roku Biskup Michał Janocha przewodniczył Mszy Św., poprzedzającej poświęcenie placu budowy nowego ośrodka pomocy ubogim przy klasztorze braci kapucynów na Miodowej w Warszawie.

„Ostatecznym kryterium Sądu będzie stosunek nie człowieka do Boga, ale do drugiego człowieka, w którym mieszka Bóg, tak radykalnego postawienia sprawy nie spotkamy w żadnej religii świata” – mówił w homilii bp. Michał Janocha.

W Eucharystii wzięli udział bracia kapucyni wraz z wikariuszem prowincjalnym br. Andrzejem Baranem, członkowie Fundacji Kapucyńskiej i Towarzystwa Charytatywnego im. O. Pio wraz z wolontariuszami. Obecni byli także architekci i wykonawcy budowy oraz dobrodzieje. Nie brakowało także osób bezdomnych.

fot: Edyta Foryś

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.