Poczuj głód. Podejmij post 40-godzinny.

„Jest głód zwykłego chleba, ale i głód miłości, dobroci i troskliwości”. Słowa św. Matki Teresy z Kalkuty to kwintesencja idei 40-godzinnego postu o chlebie i wodzie organizowanego przez Fundację Kapucyńską w intencji bezdomnych.

Po raz siódmy chcemy zaprosić Was do tego, abyście w ramach solidarności z ubogimi i bezdomnymi poczuli głód. Oni każdego dnia zmagają się z brakiem chleba, jednak bardziej doskwiera im braki ludzkiej dobroci, troski i miłości. Niech ten post będzie modlitwą w intencji bezdomnych: o wolność od uzależnień i zniechęcenia oraz o siły i wiarę.

W tym roku akcja Post 40h odbędzie się w dniach 31. marca – 2. kwietnia. 31 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:45 w Kościele Braci Kapucynów przy ul. Miodowej 13, która rozpocznie 40-godzinny Post. Zakończymy go 2 kwietnia w niedzielę uroczystą Eucharystią o godzinie 11:00 w tym samym kościele. Po mszy świętej planowany jest wspólny posiłek z bezdomnymi na dziedzińcu klasztornym.

Serdecznie zapraszamy, wierząc, że 40h Post to doskonałe lekarstwo duchowe na problemy, z którymi osoby bezdomne się mierzą i pragnienia, które w sobie noszą.

plakat2017

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.