Relacja z wydarzenia „Artyści dla Bezdomnych”

Trudno opisać klimat jaki panował w sobotę na dziedzińcu klasztornym podczas spotkania „Artyści dla Bezdomnych”. Zdjęcia nie oddają w pełni radosnej atmosfery jaka nam towarzyszyła. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do trzeciej już edycji wydarzenia, a było tych osób niemało. 

Akcja „Artyści dla Bezdomnych”, która odbyła się 3. czerwca br. ponownie była strzałem w dziesiątkę. W tym roku na spotkanie z artystami przybyło około 350 – 400 bezdomnych. Kucharze Atelier Amaro przygotowali 600 litrów bigosu, który podawali razem z Radosławem Pazurą, Anną Jurksztowicz, Krzysztofem Ziemcem i Rafałem Sisickim.

Od ludzi dobrego serca otrzymaliśmy 500 kotletów schabowych, mieszkańcy miasta i wolontariusze przygotowali ciasta, członkowie Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio chleb ze smalcem, a na koniec każdy z obecnych otrzymał koszyczek z brzoskwiniami – prezent od jednej z naszych wolontariuszek. Było obficie i radośnie. Nikomu jedzenia ani picia nie zabrakło, a dobre humory nie opuszczały uczestników spotkania.

Pragniemy bardzo podziękować gościom specjalnym: Radkowi Pazurze, Annie Jurksztowicz, Krzysztofowi Ziemcowi, Rafałowi Sisickiemu, kucharzom Atelier Amaro, partnerom (Żurawina, Atelier Amaro) i patronom medialnym (TVP3 Warszawa, TV Republika, radio Warszawa, tygodnikowi Niedziela, portalowi Aleteia). Podziękowania należą się również artystom-muzykom, za koncertowanie pro bono. Wykonywaną muzyką stworzyli niesamowity klimat i zachęcili naszych podopiecznych do spontanicznych reakcji. Dziękujemy także panom budującym jadłodajnię, za wzniesienie sceny oraz panu Piotrowi z Fundacji Twoja Pasja, za nagłośnienie imprezy.

Nie możemy zapomnieć o wolontariuszach naszej fundacji oraz wolontariuszach Towarzystwa o. Pio, za ich nieustającą gotowość do działania, za organizację wydarzenia oraz uśmiech i radość, która udzielała się wszystkim.

Fot. Edyta Foryś

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.