Wesprzyj Bezdomnych: zbiórka na pielgrzymkę do Częstochowy

Aby tradycji stało się zadość, jak co roku, 2. lipca rozpoczynamy zbiórkę ekwipunku (i nie tylko) na pielgrzymkę na Jasną Górę dla naszych podopiecznych. Już 11 raz prosimy Was o wsparcie osób bezdomnych, które mają w sercu pragnienie pielgrzymować do Matki Boskiej Częstochowskiej i wypraszać u Niej łaski dla siebie – i dla Was, gdyż i w tym roku zaniosą oni intencje swoich darczyńców.

Dla osób mieszkających na ulicy uczestnictwo w pielgrzymowaniu jest wyjątkowym przeżyciem – daje im nadzieję, pozwala zjednoczyć się z innymi wiernymi i z Bogiem. „Kilkanaście dni marszu to czas modlitwy, przemyśleń, pokonywania własnych słabości i jednocześnie odnajdywania siły do dalszego życia” – mówił Marek, jeden z bezdomnych, który kilkukrotnie pielgrzymował na Jasną Górę. Od 4 lat podopieczni fundacji angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych. Zdaniem Andrzeja: „Opieka nad drugą osobą w czasie trudnej wędrówki, jest wyjątkową nauką i uczy stawiać siebie na drugim miejscu”. Wiedząc jak ważny jest dla bezdomnych ten czas, w tym roku wyjątkowo organizujemy dwie zbiórki, które odbędą się w lipcu.

slider-2017_A

Pierwsza to zbiórka funduszy na portalu odpalprojekt.pl., na udział bezdomnych w pielgrzymce (tzw. wpisowe) oraz powrót do Warszawy. Naszym celem jest zapewnienie udziału w pielgrzymce 25 osobom bezdomnym, koszt uczestnictwa jednej osoby to 150 zł, powrót do Warszawy 55 zł, całość wyniesie 5125 zł. Projekt znajdziesz tutaj.

Druga to zbiórka darów rzeczowych. Lista darów poniżej:

– ręczniki

– podkoszulki

– skarpety

– bielizna

– spodnie męskie letnie

– krótkie spodenki

– bluzy sportowe

– buty męskie (adidasy/sandały, rozmiary 40-44)

– kurtki przeciwdeszczowe

– plecaki średniej wielkości (bagaż podręczny)

– torby/plecaki duże (bagaż główny)

– śpiwory

– karimaty

– namioty typu iglo lub inne łatwo rozstawialne

Rzeczy prosimy dostarczać do Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Kapucyńskiej 4 w Warszawie (prosimy o przekazanie bratu furtianowi informacji, że są to dary na pielgrzymkę). Furta klasztorna czynna jest codziennie w godzinach 7:30 – 21:00, z przerwą od 17:30 do 18:30.

W przypadku wysyłki paczki należy podać adres: Fundacja Kapucyńska, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa.

plakat-pielgrzymka-2017_internet

Również na furcie klasztornej lub drogą mailową biuro@fundacja-kapucynska.org można przekazywać intencje, które powędrują wraz z Pielgrzymami na Jasną Górę.

A tutaj trochę wspomnień z pielgrzymki 2016!

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.