Fundacja Kapucyńska – pomoc potrzebującym, ubogim, bezdomnym

Pomagamy mądrze pomagać

Uwaga! Ostatnia szansa na dorzucenie cegiełki na budowę Domu!!!

29/09/2017

Wesprzyj dzieło miłosierdzia, dorzuć Swoją cegiełkę na budowę Domu!

KOCHANI! Radujemy się ogromnie, gdyż kończymy już budowę Domu bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika! Na 5 sierpnia zaplanowane zostało poświęcenie budynku. Czy tak się stanie, zależy jednak od Waszego dalszego wsparcia modlitewnego i finansowego. Kto budował dom, ten wie, że wykańczanie jest często bardziej pracochłonne i kosztowne, niż postawienie murów zewnętrznych. I tak jest też u nas.

To OSTATNIA SZANSA NA DORZUCENIE CEGIEŁKI na ten szczytny cel. Zachęcamy do wpłat na konto fundacji:  96103000190109853000306564   z dopiskiem budowa.

Prace budowlane rozpoczęto w końcu stycznia 2017 r. Na zewnątrz budynek jest już prawie ukończony. Widać go dobrze od al.Solidarności.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ:
– obecnie kończony jest montaż wentylacji mechanicznej,
– trwają prace na podwórku gospodarczym,
– montowane są drzwi wewnątrz budynku, kładzione są podłogi,
– kończona jest instalacja CO, wodno-kanalizacyjna,
– zakupione zostały urządzenia kuchenne i w najbliższych dniach będą montowane.

PROGNOZOWANE KOSZTA DO PONIESIENIA:
a) budowlane 454 tys.
b) instalacja elektryczna 200 tys.
c) wentylacja mechaniczna (dokończenie prac) 50 tys.
d) urządzenia sanitarne 135 tys.
W sumie: 839 tys. zł

Do tych kosztów dojdą jeszcze koszty wyposażenia sal, biur, jadłodajni, magazynu odzieżowego szacowane na 75 tys.

W Domu bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika będziemy robić to, co do tej pory czynimy w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, czyli opiekować się osobami najbardziej potrzebującymi. Będziemy wspierać braci kapucynów w codziennym wydawaniu obiadów, odzieży, będziemy organizować spotkania kulturalne i modlitewne. Dzięki nowej przestrzeni zyskamy lepsze warunki do udzielania kompleksowej pomocy. Chcemy bowiem naszą dotychczasową ofertę poszerzyć o terapię, różnego rodzaju warsztaty, rozbudować pomoc socjalną, pomoc medyczną, a wszystko to po to, by dać szansę na powrót do społeczeństwa, tym którzy znaleźli się poza jego marginesem.

Wierzymy, że z Bożą i Waszą pomocą zrealizujemy plan i zaczniemy pomagać w lepszych warunkach już we wrześniu 2018 !!!

RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG