Wesprzyj bezdomnych pielgrzymów!

  1. 9. lipca rozpoczynamy zbiórkę ekwipunku na pielgrzymkę na Jasną Górę dla naszych podopiecznych.

 

  1. Już po raz 12 poprosimy Was o wsparcie osób bezdomnych, które mają w sercu pragnienie pielgrzymować do Matki Boskiej Częstochowskiej i wypraszać u niej łaski dla siebie – i dla Was, gdyż i w tym roku zaniosą oni intencje swoich darczyńców.

 

Dla osób mieszkających na ulicy uczestnictwo w pielgrzymowaniu jest wyjątkowym przeżyciem – daje im nadzieję, pozwala zjednoczyć się z innymi wiernymi i z Bogiem. „Kilkanaście dni marszu to czas modlitwy, przemyśleń, pokonywania własnych słabości i jednocześnie odnajdywania siły do dalszego życia” – mówił Marek, jeden z bezdomnych, który kilkukrotnie pielgrzymował na Jasną Górę. Od 5 lat podopieczni fundacji angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych. Zdaniem Andrzeja: „Opieka nad drugą osobą w czasie trudnej wędrówki, jest wyjątkową nauką i uczy stawiać siebie na drugim miejscu”.

W tym roku organizujemy dwie zbiórki:
1 . ZBIÓRKA FUNDUSZY NA PORTALU ALLAGES.PL, 9. lipca – 3. sierpnia

http://allages.pl/projekt/pielgrzymkabezdomnych

na udział bezdomnych w pielgrzymce (tzw. wpisowe), powrót do Warszawy, ubezpieczenie i namioty. Naszym celem jest zapewnienie udziału w pielgrzymce 25 osobom bezdomnym i 10-ciu wolontariuszom. Prosimy o 13 tys. zł wsparcia na ten cel. Pieniądze na ten cel można też wpłacać bezpośrednio na konto fundacji: (Citibank Handlowy) 96103000190109853000306564 z dopiskiem „na pielgrzymkę”

 

2. ZBIÓRKA DARÓW RZECZOWYCH, 9 – 31 lipca
Prosimy o rzeczy męskie nowe lub używane w dobrym stanie:
· bieliznę · spodnie · spodenki · buty sportowe i sandały rozm. 40 – 45 · T-shirty · skarpety · bluzy sportowe · kurtki przeciwdeszczowe · plecaki średnie (bagaż podręczny) · torby/plecaki duże (bagaż główny) · śpiwory · karimaty · namioty · środki higieniczne · ręczniki · namioty typu iglo lub inne łatwo rozstawialne.

Dary prosimy dostarczać:

– osobiście na furtę Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Kapucyńskiej 4 w Warszawie (z informacją: dary na pielgrzymkę). Furta klasztorna czynna jest codziennie w godz. 7:30 – 21:00, z przerwą od 17:30 do 18:30.

– bądź wysyłać pocztą na adres: Fundacja Kapucyńska, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa.

Intencje można dołączyć do darów bądź wysłać na mail: biuro@fundacja-kapucynska.org .

Za wszelkie wsparcie w imieniu naszych pielgrzymów z góry DZIĘKUJEMY.

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.