Dotarliśmy na Jasną Górę!

  1.  14. sierpnia tuż po godzinie 17-ej dotarliśmy na Jasną Górę.
  2. Po raz piąty udało się nam pielgrzymować wspólnie z osobami niepełnosprawnymi. W drodze modliliśmy się w intencjach własnych i darczyńców, by na końcu złożyć je Częstochowskiej Mamie.

   

  Wędrowaliśmy w jednej z pięciu grup składających się na XXVII Pieszą Pielgrzymkę Niepełnosprawnych. Nasz kolor to czerwony, patron grupy to św. Kamil – patron chorych. Jego relikwie wędrowały z nami niesione za każdym razem przez innego pątnika. W tym roku w grupa czerwona liczyła ok. 130 osób, w tym 15 niepełnosprawnych. Najmłodszy pielgrzym Rafał ma 2,5 miesiąca, najstarszy idący w innej grupie, 85 lat.

  Z ramienia fundacji wyruszyło na szlak 21 bezdomnych i kilkunastu wolontariuszy. Opiekowaliśmy się ośmioma osobami niepełnosprawnymi.

  W grupie panowała przyjazna atmosfera, każdy z bezdomnych niósł  przy sobie kilka intencji darczyńców, którzy wcześniej bądź materialnie, bądź rzeczowo wsparli pielgrzymów.
  Nikt z nich nie żałował podjętego trudu i wszyscy są chętni, aby za rok znów wyruszyć, choć często nie było łatwo. Pytani po pielgrzymce czego doświadczyli, mówili, że wspólnoty, miłości, pokoju ducha, zrozumienia. Bardzo ważne dla bezdomnych pielgrzymów było to, że czuli się potrzebni.

  Cała pielgrzymka liczyła 620 uczestników, w tym 62 niepełnosprawnych. Przeszliśmy 620 km w ciągu 10-ciu dni.

 

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.