II Światowy Dzień Ubogich

Fundacja Kapucyńska wraz z braćmi kapucynami zaprasza na II Światowy Dzień Ubogich. „Oto biedak zawołał, a Pan go usłyszał” –  to hasło tegorocznego wydarzenia.


W tym roku po raz drugi w dniu 18-ego listopada obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich zainicjowany przez Papieża Franciszka. Planujemy go spędzić właśnie z ubogimi i bezdomnymi.

W godzinach 8.45 – 19 otwarty będzie dolny kościół przy ul. Miodowej 13, gdzie do niedawna mieściła się jadłodajnia.  Każdy kto będzie miał ochotę, będzie mógł napić się gorącej kawy, herbaty i zjeść ciasto, kanapki oraz wziąć udział w przygotowanych wydarzeniach.

Mieszkańców Warszawy zapraszamy do wsparcia tego wydarzenia poprzez podarowanie ciasta,  sałatki czy napojów. W zeszłym roku ku naszej radości sporo osób odpowiedziało na nasz apel.

W ciągu dnia usłyszymy koncerty artystów, którzy zdecydowali się  poświęcić swój czas ludziom bezdomnym. Zagra m.in. Kapela Praska. Centralnym wydarzeniem dnia będzie  Msza Święta.

Metropolity warszawski Kard. K. Nycz, rok temu tak podkreślił  istotę Dnia Ubogich: „Ten dzień jest ważny i symboliczny, bo ma nas mobilizować do dobroczynności i miłości bliźniego przez cały rok.”

Ten dzień będzie okazją aby bez pośpiechu spędzić czas z ludźmi potrzebującymi pomocy materialnej, finansowej ale nade wszystko rozmowy z drugim człowiekiem i jego obecności.

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.