Poczuj głód

40 godzin postu w intencji bezdomnych

Już w najbliższy piątek 12-go kwietnia rozpoczynamy 40-godzinny post o chlebie i wodzie w intencji osób bezdomnych.

Rozpoczynamy Drogą Krzyżową napisaną i przeczytaną przez jednego z bezdomnych o godz. 17.45 w kościele kapucynów na Miodowej w Warszawie. Post kończy się w niedzielę 14-go kwietnia o godz. 11.00 Eucharystią, po Mszy pracownicy, wolontariusze Fundacji razem z braćmi kapucynami zapraszają na wspólny posiłek.

“Post 40h” jest okazją do zrezygnowania z codziennych posiłków, których nam zazwyczaj nie brakuje, w intencji osób, którym głód nie jest obcy, które nie mają często możliwości jedzenia tego czego chcą, w chwili której tego chcą. Są to osoby bezdomne, które być może znasz z imienia, o których coś już wiesz. Jest to szansa na poczucie głodu, ale też na modlitwę.

br. Szymon Janowski