Mobilny Punkt Poradnictwa i Fundacja Kapucyńska

Dostaliśmy dziś podziękowania od Mobilnego Punktu Poradnictwa.

Jak tylko wybuchła pandemia, w ekspresowym czasie podjęliśmy wspólne sprawne działania.

To my dziękujemy Wam za inicjatywę, za pomysł, za chęć wspólnego działania.

Pamiętamy jak wiadomość o pandemii i lock-downie spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Wtedy w ciągu jednego dnia musieliśmy przeorganizować całą naszą dotychczasową pracę. Baliśmy się, że w ogóle nie będziemy mogli karmić ludzi (bo przecież zakazy zgromadzeń), zastanawialiśmy się jak dotrzeć do tych setek osób, które do nas codziennie przychodziły.
Pojawił się Anioł w autobusie ? – Aleksandra z MPP zaproponowała współpracę – my szykujemy paczki, oni rozwożą i wydają w ośmiu punktach w Warszawie.

Nasza codzienność to był stres, niepewność, obawa przed tym, że nas zamkną, że zabraknie jedzenia, że ktoś z nas zachoruje i wszyscy pójdziemy na kwarantannę, że zabraknie pieniędzy.

Pan Bóg jest z nami – karmimy cały czas, codziennie. Przez dwa czy trzy miesiące – póki mieliśmy możliwości produktowe i finansowe – szykowaliśmy paczki żywnościowe dla MPP i wydawaliśmy ciepły posiłek u nas.

Pandemia trwa, nasza praca jest inna niż przed rokiem, jest trudno, wiemy jednak, że jest wokół nas tak wielu ludzi dobrej woli, którzy pomagają nam pomagać. Dziękujemy za Was każdego dnia.

 

 

Mobilny Punkt Poradnictwa, to dobrze znany w Warszawie AUTOBUS DLA BEZDOMNYCH – w normalnym czasie, jeździ on zimą, rozwozi bezdomnych po schroniskach i noclegowniach, dostępne są w nim porady dla bezdomnych udzielane przez kompetentne osoby.
W czasach pandemii, MPP przedłużył swoją działalność i rozszerzył profil – nawiązując z nami jak i z innymi organizacjami współpracę, AUTOBUS DLA BEZDOMNYCH rozwoził jedzenie i maseczki.

Dziękujemy za współpracę a Państwu polecamy śledzenie działalności MPP https://www.facebook.com/autobusmpp

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.