3 urodziny Domu bł. Aniceta

 

21 września obchodzilibyśmy otwarcie Domu bł. Aniceta – Jałmużnika Warszawy.  Jest to nowe miejsce w którym, jako Fundacja Kapucyńska, wraz z braćmi kapucynami możemy być blisko naszych braci – osób w kryzysie bezdomności i ubogich.

Pierwsze urodziny mieliśmy szczęście świętować hucznie, wraz z naszymi podopiecznymi. Podczas naszej małej uroczystości podsumowaliśmy ten rok pracy, spędzaliśmy czas przy dźwiękach muzyki na żywo, następnie WSZYSCY delektowaliśmy się urodzinowym tortem. Był tak duży, że starczył dla wszystkich.

Pandemia uniemożliwiła nam celebrację urodzin Domu bł. Aniceta w roku 2020 i 2021. Z utęsknieniem czekamy na ponowne spotkanie z naszymi podopiecznymi.

W czasach pandemii służymy pomocą. Wraz z braćmi kapucynami każdego dnia wydajemy 600 porcji zupy, odzież, leki, pomagamy jeśli jest to potrzebne poradą, podpowiedzią, słowem.

Naszą misją jest kontynuowanie i zwiększenie zasięgu przedwojennego dzieła rozpoczętego przez bł. o. Aniceta Koplinskiego. Dlatego tez Fundacja Kapucyńska w centrum swoich działań stawia troskę o drugiego człowieka, szczególnie wykluczonego społecznie. Dlaczego? Pasjonuje nas szukanie dobra, które jest głęboko ukryte w osobach bezdomnych, chcemy je ponownie odkryć, pomóc pielęgnować, aby mogło w nich wzrastać. Bezdomni poprzez swoje życiowe doświadczenia są dla nas nieprzeciętni i oryginalni, zadziwiają swym pięknem, którego nie widać gołym okiem, a które zamierzamy wydobyć na światło dzienne. Pragniemy być głosem ludzi bezdomnych i wszystkich tych, którzy nie mają odwagi walczyć o swoje prawa do godnego życia i równe szanse rozwoju. W naszych działaniach odnosimy się do wiary i duchowości człowieka potrzebującego. Budowanie relacji sprzyjającej niesieniu pomocy opieramy przede wszystkim na dialogu. Pomaganie zaś traktujemy jako sztukę, która musi być dobrze przygotowana, atrakcyjna i przemawiająca.

 

 

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.