NASZE PROJEKTY

Naszych podopiecznych dotykają różne problemy, staramy się reagować, wspierać i pomagać w najbardziej adekwatny do sytuacji sposób, dlatego realizujemy równolegle kilka projektów. 

PATRONITE

Aby zostać Patronem Ubogich nie trzeba dużo. Wystarczy wrażliwość na drugiego człowieka, na jego potrzeby i chęć spełnienia tych potrzeb, podzielenia się cząstką, żeby zbliżyć ubogich do realizacji tych potrzeb.


Chcemy stworzyć społeczność patronów, z którymi będziemy dzielić się losem naszych podopiecznych.
Zostając Patronem Ubogich dokładnie wiesz na czyje potrzeby są przeznaczona Twoja darowizna.

CAPPUCCINILIVE.PL

Każda złotówka uzyskana ze sprzedaży  sklepu internetowego CappucciniLive.pl jest przeznaczana na pomoc osobom bezdomnym i ubogim wg zasad określonych w Statucie Fundacji Kapucyńskiej.

RĘKODZIEŁA BEZDOMNYCH

Nasz sklepik to część szerszego planu aktywizacji osób bezdomnych.

Wykonując produkty, które tutaj sprzedajemy, sami dokładają cegiełkę do utrzymania Domu.

Dochód ze sklepu i sprzedawanych w nim produktów, jest przeznaczony na ten właśnie cel.

MAGAZYN ODZIEŻY

Magazyn odzieżowy funkcjonuje przez cały rok i na bieżąco wydaje zebraną odzież.

Rzeczy można przynosić lub przesłać pod adres:
ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa, Dom bł. Aniceta – Jałmużnika Warszawy.

Listę potrzebnych rzeczy publikujemy poniżej.

Lista potrzebnych rzeczy

SPOTKANIA Z KULTURĄ

Osoby bezdomne biorą udział w pokazach i warsztatach aktorskich. Projekcjom filmów często towarzyszy wykład na temat nurtów światowego kina. Bywa również, że podczas spotkań z kulturą podopieczni fundacji zajmują się interpretowaniem wybranych wierszy lub piosenek.

Spotkania stanowią formę aktywizacji społecznej bezdomnych. Te dwie godziny, to czas w którym uczestnicy zajęć mogą zapomnieć o swoich problemach i troskach. Mogą nabrać dystansu do wielu spraw, ale przede wszystkim odkrywać samych siebie.

SCHODY DO NIEBA

WSPÓLNOTA DUSZPASTERSKA

Ważnym punktem pomocy osobom bezdomnych w procesie ich powrotu do społeczeństwa jest wsparcie duchowe. W jadłodajni braci Kapucynów od 2009 roku prowadzone były spotkania wspólnoty duszpasterskiej dla osób ubogich i bezdomnych.

Fundacja Kapucyńska włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia w grudniu 2010 r. Spotkania są okazją do budowania relacji z osobami potrzebującymi, celem zachęcania ich do współpracy z fundacją. Jednakże odkrywanie Boga i powracanie do relacji z Nim jest dla wspólnoty punktem odniesienia.

Wesprzyj

Konkretny projekt

Nazwa projektu

Kwota PLN

SCHODY DO NIEBA

SCHODY DO NIEBA

WSPIERAJ NASZE PROJEKTY

W naszej organizacji integrujemy ludzi dobrego serca w każdym wieku i z każdego środowiska. Nasz dom – jest otwarty dla wszystkich osób pragnących podzielić się własnym sercem, rękoma do pracy, pozytywnym myśleniem, a także – pragnących spędzić swój czas wolny aktywnie i kreatywnie, w atmosferze przyjaźni, akceptacji i współpracy.

Jeśli chcesz chcesz wesprzeć nasz projekt w innej formie niż finansowa, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy,
w sierpniu Jadłodajnia bł. Aniceta Koplińskiego jest zamknięta.

Zapraszamy ponownie od dn. 1 września 2022 r.