Naszą misją jest kontynuowanie i zwiększenie zasięgu przedwojennego dzieła rozpoczętego przez bł. o. Aniceta Koplińskiego. Dlatego też Fundacja Kapucyńska w centrum swoich działań stawia troskę o drugiego człowieka, szczególnie wykluczonego społecznie. Dlaczego?

Pasjonuje nas szukanie dobra, które jest głęboko ukryte w osobach bezdomnych, chcemy je ponownie odkryć, pomóc pielęgnować, aby mogło w nich wzrastać.

Bezdomni poprzez swoje życiowe doświadczenia są dla nas nieprzeciętni i oryginalni, zadziwiają swym pięknem, którego nie widać gołym okiem, a które zamierzamy wydobyć na światło dzienne. Pragniemy być głosem ludzi bezdomnych i wszystkich tych, którzy nie mają odwagi walczyć o swoje prawa do godnego życia i równe szanse rozwoju. W naszych działaniach odnosimy się do wiary i duchowości człowieka potrzebującego. Budowanie relacji sprzyjającej niesieniu pomocy opieramy przede wszystkim na dialogu. Pomaganie zaś traktujemy jako sztukę, która musi być dobrze przygotowana, atrakcyjna i przemawiająca.